Novomestský Pohár 22.1.2011 Nové Mesto nad Váhom

Klára Světlíková si zajelo na Slovensko pro zlato

 

Suverénní Klára Světlíková

Uherské Hradiště – Velmi příjemné odskočení na Slovensko má za sebou mladá krasobruslařka SK Kraso Uherské Hradiště Klára Světlíková. Na mezinárodních závodech v Novém Mestě nad Váhom nenešla konkurenci a odvezla si domů zlatou medaili.

„Chtěli jsme si vyzkoušet srovnání se zahraniční konkurencí a také otestovat pohled slovenských rozhodčích. Zajímalo nás, jaké známky by Klárka za svou jízdu dostala na Slovensku,“ poznamenala trenérka Svatava Mazurková.

Ačkoliv jsou žačky hodnoceny mezinárodním ISU-systémem, každý stát má svá specifika náplně programů. Pro zahraniční start tak musela Světlíková upravit část choreografie volné jízdy. „Třetí piruetu nahradit spojovacími krokovými variacemi a upravit počet skoků v kombinacích,“ upřesnila její trenérka.

Světlíková také začala spolupracovat s Vladimírem Dvojnikovem, ruským trenérem působícím u našich východních sousedů. Pod jeho dohledem předvedla bezchybný krátký program. Jako jediná překonala hranici třiceti bodů a ujala se vedení o dva body před domácími soupeřkami. Volnou jízdou svůj náskok ještě navýšila o dalších šest bodů a přesvědčivě vyhrála.

Oba trenéři mohli mít velkou radost také z následujícího závodního protokolu, kde byly uznány všechny skokové prvky s neponíženou rotací, piruety i krokové pasáže pak na level 3 resp. 4.

Zahraniční start se tedy mladé naději hradišťského krasobruslení povedl na výbornou. Teď Kláru Světlíkovou čekají ještě dva pohárové závody a pak vrchol sezony – březnové MČR v Brně.Výsledky:

kategorie žačky

1.místo   Klára Světlíková        KP 1   VJ 1