Orlovská pirueta 10. - 11.11.2012 Orlová

Klára a Břeťa bronz, Martin 5 místo

Výsledky

kategorie juniorky

3 místo Klára Světlíková   104,08 bodů  KP 3  VJ 2

kategorie žáci

3 místo Břetislav Španěl   71 bodů   KP 3  VJ 3

kategorie mladší žáci

5.místo Martin Verbík    49,08 bodů  KP 4 VJ 5 

 Krasobruslař Břetislav Španěl zářil na Orlovské piruetě. První start

 v nové sezoně, poprvé v kategorii žáků a hned bronzová  medaile.

V krátkém programu se podařily oba obtížné skokové prvky – Kombinace dvojitého lutze s dvojitým toeloopem a také dvojitý flip. Koncentroval se také na předvedení obtížných piruet, které nejsou jeho nejsilnější zbrani a v průběžném hodnocení obsadil třetí příčku.

„ Břeta mě příjemné překvapil.V jeho přípravném období se střídaly dny jako na houpačce. Jeden se dařilo všechno a druhý snad vůbec nic.Proto jsem ani netušila,co v závodním stresu předvede. Už krátký program jel moc hezky,ve volné jízdě se mu také dařilo – neskočil pouze dvojitý rittberger, průběžné třetí místo potvrdil i celkově,“hodnotila trenérka Svatava Mazurková

 

Mladší žactvo je nejmladší krasobruslařská kategorie ve které závodníci předvádí  dvě jízdy. Martin Verbík zvládl dopolední krátký program bez pádu, s obtížnými piruetami i krokovou sekvencí a zařadil se na průběžné 4.místo.Odpolední jízda se i přes velkou Martinovu snahu nepodařila odbruslit úplně čistě a především pád u dvojitého salchowa způsobil propad na konečné 5. místo.